Davet

Sayın meslektaşlarım,

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş & Boyun Cerrahisi Vakfı, kurulduğu günden bu yana başta genç kbb hekimleri olmak üzere tüm camiamıza her alanda destek vermeye devam etmektedir. Eğitim, vakfımızın bir numaralı misyonudur. Bu amaçla, düzenlenen yöresel toplantılar ve geleneksel olarak bahar mevsiminde gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası platformdaki “İlkbahar Toplantısı” bu köklü kurumun eğitim faaliyetlerinden birkaçıdır.

Covid-19 pandemisi nedeniyle sonuncusu sanal olarak düzenlenen İlkbahar Toplantısı’ nın altıncısı, 24-27 Ekim 2021 tarihlerinde Antalya Mardan Palace’ da gerçekleşecektir. Umarım o tarihe kadar salgının önüne geçmek mümkün olur ve tekrar birbirimizi görme fırsatını elde ederiz.

Kongremizin değişmez öğesi ve bence bir o kadar da renkli parçası olan “Genç KBB Toplantısı” gene Prof. Dr. İbrahim Sayın başkanlığında genç meslektaşlarımıza ev sahipliği ve yönlendiricilik görevini sürdürecektir.

Bilimsel kurul olarak sizlere branşımızın ana konularında ilgi çekici ve güncel bir program hazırlıyoruz. Klasikleşmiş panel, konferans ve serbest bildiri başlıklarının ötesinde popüler konulardaki kurs ve workshoplar ile katılımcılara doyurucu bir kongre sunmayı hedefliyoruz.

Ekim 2021’ de Antalya’ de görüşmek üzere hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Prof. Dr. Fatih Öktem
TKBBV 6. İlkbahar Toplantısı Kongre Başkanı


Sayın hocalarım, değerli meslektaşlarım,

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı tarafından "TKBBV İlkbahar Toplantısı" ismiyle 24 - 27 Ekim 2021 tarihlerinde Antalya, Titanic Mardan Palace’ta düzenlenecek kongremiz bünyesinde Genç KBB İlkbahar Toplantısı adı altında 6. kez gerçekleştireceğimiz toplantıyı bildirmekten onur duyuyorum.

Geçen 5 yılda yaklaşık yüzlerce meslektaşımız toplantımız bünyesinde konuşma fırsatı buldu. Oldukça dinamik ve verimli geçen toplantımızı bu yıl da planladığımız haliyle 12 oturum halinde yapılacak olup, oturumları branşımıza ait tüm alt alanlarını içerecek şekilde yapılandıracağız. Bu yıl yeniliklerle zenginleştireceğimiz toplantı için başvuru yapan meslektaşlarımızı programa dâhil ederek, bilimsel bir ortamda kendi bilgi, tecrübe, cerrahi teknik, klinik çalışma veya yaklaşımlarını sunma olanağı sağlayacağız.

Klinik ve akademik olarak farklı seviyelerde olan ve farklı uygulamalara sahip hocalarımızın ve meslektaşlarımızın aynı salonlarda sunum yapmasının genç meslektaşlarımız için öğretici ve yol gösterici olacağına inanıyoruz. Bu nedenle Genç KBB İlkbahar Toplantısı’nın tüm değerli meslektaşlarımıza ve hocalarımıza açık olduğunu belirtmek isterim.

Sizlerin katılımıyla daha da güçlenecek olan kongre için, hepinizi bu zengin bilimsel ve sosyal programı paylaşmaya ve toplantımıza katılmaya davet ediyorum.
Birlikte büyüdüğümüze, değiştiğimize ve geliştiğimize olan inancımızla…

Saygılarımla

Prof. Dr. İbrahim Sayın
Genç KBB İlkbahar Toplantısı Başkanı